Miasta

SOSNOWIEC Śląsk czy Zagłębie ?

Jak wygląda Sosnowiec

Jak wygląda Sosnowiec? Po Sosnowcu trochę pospacerowałem, pojeździłem na rowerze a nawet tramwajem. Kiedyś miałem inne wyobrażenie o tym mieście, bardziej bazujące na stereotypach jednakże zmieniłem zdanie na plus. Sosnowiec wg. mnie to miasto dość zadbane widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Co prawda jest tutaj bardzo dużo „azbestowych” bloków wybudowanych w poprzednim ustroju politycznym lecz powoli się to zmienia. W mieście jest sporo miejsc zielonych do pospacerowania, drogi są szerokie i jest jeszcze sporo terenu na ich ciekawe zagospodarowanie. Na mieście sporo jest murali o treści patriotycznej oraz o chlubie Sosnowca – Zagłębiu.

Z czego znany jest Sosnowiec

Sosnowiec znany jest z tego, iż aby tutaj dojechać ze Śląska trzeba mieć paszport – to tak humorystycznie. A tak naprawdę miasto rozsławili m.in. Jan Kiepura, Edward Gierek, Krzysztof Materna, Henryk Średnicki oraz wiele innych osobistości. Do atrakcji Sosnowca można zaliczyć m in.:

  • Zamek Sielecki,
  • Pałac Schoena,
  • Trójkąt Trzech Cesarzy,
  • Park Jacka Kuronia,
  • Pałac Dietla czy też
  • Żyleta.
  • Górka Środulska

Sądzę, że każdy znajdzie coś tutaj interesującego dla siebie. Przedstawiłem na filmie Sosnowiec z mojej perspektywy a komu się to nie podoba niech przyjedzie tutaj i sam zobaczy jak jest 🙂 Zapewne nie ma tutaj wszystkiego co oferuje to miasto, ponieważ film byłby trzy razy dłuższy.

Czy Sosnowiec jest na Śląsku ?

A więc miasto Sosnowiec, które położone jest na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim w województwie śląskim lecz nie na Śląsku. Leży także w centrum GOP – Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Poniżej mapa miasta:

Nocleg w Sosnowcu

W Sosnowcu można się zatrzymać na jeden lub kilka dni w sprawach biznesowych oraz wypoczynkowych. Tańsze opcje noclegowe możemy znaleźć w miastach ościennych np. w Mysłowicach. Zapraszam do zapoznania się z ofertą noclegową na BOOKING.COM

Zobacz także:  MYSŁOWICE czyli polski Manchester

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *