Morze

Wakacje w Mielnie

Mielno to nadmorskie miasto położone nad Morzem Bałtyckim w województwie Zachodniopomorskim. Mielno to popularny kurort, który przyciąga turystów letnimi kąpielami w morzu przy wielu piaszczystych plażach, zabawą na plaży, licznymi atrakcjami i bogatą ofertą gastronomiczną. W okresie letnim odbywają się tu liczne imprezy plenerowe, festyny, koncerty i występy artystyczne. Mielno jest także idealnym miejscem na wypoczynek w ciągu roku z powodu swojej doskonałej lokalizacji i pięknych widoków na morze i jezioro. Istnieje tu wiele ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych, które pozwalają na podziwianie okolicy. W okresie wakacyjnym miejscowość ta nie jest ani cicha ani ustronna należy raczej do tych bardziej rozrywkowych nad Bałtykiem.

Co warto zwiedzić w Mielnie

Tutaj w punktach napiszę wam co warto zwiedzić, zobaczyć lub skorzystać będąc w Mielnie lub najbliższej okolicy:

 1. Piernikowy Dom Do Góry Nogami w Mielnie,
 2. Paintball w centrum miejscowości,
 3. Ruiny bunkrów z II wojny światowej,
 4. Ogród Botaniczny w Niegoszczy,
 5. Grodzisko Słowiańskie w Mielnie,
 6. Family Park Mielno czyli lunapark,
 7. Rejs statkiem po jeziorze Jamno,
 8. Park Linowy Tukan,
 9. Ścieżki edukacyjne – bardzo ciekawe,
 10. Monster House Escape Room Mielno,
 11. Zagroda Jamneńska,
 12. Falochron i wrota sztormowe na kanale jamneńskim,
 13. Plaża naturystyczna,
 14. Kosmiczny Labirynt Mielno. UFO ląduje w polu kukurydzy w Niegoszczy,
 15. Promenada w Mielnie,
 16. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie,
 17. Pomnik Lotników i pomnik Morsa,
 18. Port rybacki w Unieściu,
 19. Kościół Przemienienia Pańskiego,
 20. Aleja lipowa.

Co można robić w Mielnie

W Mielnie i okolicy oprócz leżenia na plaży i kąpieli w morzu można jeszcze porobić wiele ciekawych rzeczy. Można np. pospacerować po ścieżkach edukacyjnych, po promenadzie lub po prostu wypożyczyć rower i pojeździć po okolicy. Jeśli mamy więcej kasy do wydania to można poszaleć na skuterach wodnych na morzu lub jeziorze Jamno. Trochę mniej adrenaliny dostarczy nam pływanie na statku rejsowym. Wieczorem w Mielnie możemy iść do modnego klubu lub na dyskotekę ale jeśli mamy ochotę wyluzować się przy procentach to nie będzie problemu aby znaleźć jakąś fajną miejscówkę. Ogólnie miejscowość ta słynie z dobrej rozrywki nad Bałtykiem 🙂

Zobacz także:  Wakacje w Mrzeżynie

Czy w Mielnie jest bezpiecznie?

Jeśli nie szukasz tutaj guza to go nie znajdziesz. Jak wygląda Mielno ? Zapraszam na krótki film z tej nadmorskiej miejscowości od twórcy Krajobrazy Świata:

Mielno

Kiedy najlepiej jechać nad morze?

Najlepszym czasem na wyjazd nad morze bałtyckie jest wiosna lub wczesna jesień, kiedy zwykle jest ciepło i słonecznie. Na plaży będzie wtedy dużo większa swoboda ruchu, będzie dużo ciszej i spokojniej. Atrakcje można będzie zobaczyć nie stojąc w długich i niekończących się kolejkach. Dla ludzi ceniących ciszę i spokój radziłbym unikać jednak podróży w okresie wakacyjnym – gdy są wtedy wielkie tłumy. Jednakże to w tym okresie jest najwięcej atrakcji, słońca, wakacyjnych miłości i tego fajnego luzu. Z bieg lat zmieniają się nam preferencje i to od nas będzie zależało, kiedy się wybierzemy nad Morze Bałtyckie.

Jaka jest plaża w Mielnie?

Plaża w Mielnie jest piaszczysta, w miarę szeroka i dosyć czysta. W tzw. gorącym sezonie na można mieć problem znaleźć fajne miejsce na plaży, gdyż jest tu wtedy mnóstwo ludzi. Z morza wystają drewniane falochrony, które nie przeszkadzają lecz pływanie bezpośrednio przy nich może być niebezpiecznie. Plaże w Mielnie w wyznaczonych miejscach są strzeżone przez ratowników WOPR, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Nie powinniśmy jednak zapominać o zdrowym rozsądku, bo nawet oni czasem nie będą w stanie nam pomóc. Przy plaży jest Promenada w Mielnie, wzdłuż której jest sporo lokali gastronomicznych i usługowych. Jeśli znudzi nam się leżakowanie na plaży to zawsze możemy pograć w siatkówkę, wypożyczyć sprzęt wodny czy też zjeść coś dobrego.

Mielno i okolice mapa

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Bardzo fajny artykuł i piękne zdjęcia. Byłem tam ostatnio i muszę przyznać, że to piękne miasto. Polecam również zajrzeć do tego artykułu, jest nieco innych atrakcji. Może coś się komuś przyda i pomoże przy zwiedzaniu.

 2. The idea came from my head. Regards

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *