Góry

Wyprawa na Banikov

Po co chodzić po górach

Wędrowanie po górach to znakomita forma aktywności fizycznej i wyluzownia psychicznego. Taki sposób aktywności pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji a także pomaga odpocząć od codziennego zgiełku. Jest to dobry sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi, rodzin lub także sam na sam z górami. Na Banikov (Banówkę) czy też inne szczyty znajdujące się w pobliżu takie jak Wołowiec, Rakoń, Salatyny, Grześ czy też Rohacze można wybrać się na jeden lub na kilka dni jadąc np. na znajdujący się w pobliżu camping

Banikov opis szlaku

Dzisiaj naszym celem jest Banikov czyli po naszemu Banówka. Jest to szczyt leżący na głównej grani Tatr Zachodnich a jego wysokość to 2178 mnpm. Wędrówkę rozpoczynamy od parkingu w Zverovce- Spalenej na Słowacji idąc chwilę zielonym potem czerwonym a na rozstaju dróg kierujemy się na szczyt żółtym szlakiem gdzie w Banikovkim Sedle podążyć zielonym do samego celu. Powrót tą samą drogą. Poniżej film z wędrówki:

Banikov

Banówka (Banikov) mapa

Po co się ubezpieczać w Tatrach Słowackich ?

Polacy lubią wędrować po Tatrach u naszych południowych sąsiadów. W Słowacji koszty ratownictwa pokrywa sam poszkodowany lub jego rodzina, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie. To może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Ubezpieczenie jednodniowe nie jest drogie. Zapraszam do zapoznania się z ofertą:

RANKOMAT UBEZPIECZEŃ
Zobacz także:  Wyprawa na Wołowiec

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *