Góry

Wyprawa na Jałowiec

Gdzie jest Jałowiec ?

Jeśli szukacie pomysłu na pochodzenie po górach bez tłumów to proponuję wędrówkę na Jałowiec, który znajduje się w Beskidzie Makowskim. Naszą wyprawę rozpoczynamy w Koszarawie przy boisku LKS Babia Góra i idziemy początkowo szlakiem zielonym, którym dochodzimy do kempingu, na którym zmieści się każdy kamper. Po chwili schodzimy ze szlaku i podążamy prosto w stronę ruin posterunku granicznego III Rzeszy. Stamtąd idziemy już szlakiem niebieskim aż na sam szczyt Jałowca 1111 mnpm. Ze szczytu idziemy żółtym szlakiem na szczyt Czerniawa Sucha Zachodnia 1051 mnpm i wracamy do punktu wyjścia zielonym szlakiem. A jakie wrażenia na samym szlaku ?

Ile się idzie na Jałowiec

Wejście na Jałowiec polecam dla każdego, kto ma ochotę pobyć trochę wśród natury bez tłumów. Jest to szlak dla rodzin, turystów z psami, rowerzystów, starych wyjadaczy i amatorów. Robiąc taką trasę, którą ja proponuję lepiej wziąć ze sobą wałówkę i coś do picia, gdyż po drodze nie ma schroniska. Ile się idzie na Jałowiec? – to zależy od kondycji danej osoby. Mnie zajęło to ponad 3 godziny idąc normalnym tempem. Poniżej krótki nowatorski film co możecie ujrzeć na szlaku.

Mapa Jałowiec

Jak dojść na Jałowiec ? Poniżej mapa

Po co chodzimy do lasu i w góry?

Większość z nas w lesie i górach może znaleźć spokój duszy, a ponadto możemy poprawić kondycję, dotlenić się czy też zrelaksować. Inne zalety to: obcowanie z fauną i florą, wykonanie fajnych zdjęć czy też wzmacnianie rodzinnych więzi

Zobacz także:  Wyprawa na Wołowiec

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *