Góry

Wyprawa na Salatyn

1. Zaplanuj szlak, którym dotrzesz na Salatyński Wierch,

2. Przygotuj się na wyprawę, zaopatrując się w odpowiednią odzież, buty i sprzęt górski,

3. Znajdź informacje na temat warunków pogodowych wokół Salatinu,

4. Zabezpiecz się przed niespodziewanymi zagrożeniami, takimi jak lawiny, burze, wyładowania atmosferyczne lub innymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami.

5. Ubezpiecz się w razie „W

6. Ciesz się 🙂

Szlak na Salatyński Wierch / Salatin

Wędrówka na Salatyński Wierch (Salatyn lub Salatin) z parkingu: Zverovka – Spalena. Wędrówkę na Salatyn zacząłem idąc niebieskim szlakiem, następnie czerwonym do szczytu. Mimo, że na parkingu na dole pogoda była idealna to od Przedniego Salatyna dołączyła do mnie mgła, wiatr, deszcz i obniżająca się temperatura. Wszystkie te czynniki sprawiły, że atmosfera zrobiła się trochę mroczna zupełnie jak mój głos :-). Na szczycie Salatyńskiego Wierchu wiatr spotęgował swoje wysiłki łącznie z mgłą aby tylko nie przebywać tam zbyt długo i nie napawać się pięknymi widokami.

Powrót ze szczytu

Powrót z wysokości 2048 mnpm zrobiłem tym samym szlakiem aż do Przedniego Salatynu, gdzie wybrałem zielony szlak. O dziwo, po kilkunastu minutach znowu można było się trochę rozebrać i podziwiać piękne widoki Tatr. Przez chwilę szedłem pod wyciągiem Spakena-Zvetovka aż do parkingu, gdzie w knajpce mogłem napić się kawy. Trasa na Salatyn (Salatyński Wierch, Salatin) jest dość łatwa aczkolwiek pogoda akurat była średnia :-). Sorki za jakość, ale nagrywałem to kalkulatorem :-). Na Saltyn czy też inne szczyty znajdujące się w pobliżu takie jak: Wołowiec, Rakoń, Banikov, Grześ czy też Rohacze można wybrać się na jeden lub na kilka dni jadąc np. na znajdujący się w pobliżu camping

Zobacz także:  Wyprawa na Banikov

Film ze szlaku na Salatin

Mapa Tatr Zachodnich, które odwiedziliśmy

Pamiętaj o ubezpieczeniu !!!

Polacy lubią wędrować po Tatrach u naszych południowych sąsiadów. W Słowacji koszty ratownictwa pokrywa sam poszkodowany lub jego rodzina, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie. To może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Ubezpieczenie jednodniowe nie jest drogie. Zapraszam do zapoznania się z ofertą:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *