Góry

Wyprawa na Wołowiec

Czy Wołowiec jest trudny ?

Aby chodzić po Tatrach Zachodnich trzeba mieć odrobinę kondycji, dobre ubranie i pozytywne nastawienie – w końcu będziemy bliżej Stwórcy :-). Jeśli to masz to wędrówka nie będzie trudna. Szczyt Wołowiec (Volovec) znajduje się w Tatrach Zachodnich zarówno na Słowacji jak i w Polsce o wysokości 2063 mnpm. W Polsce kiedyś pasterze nazywali tę górę Hruby Wierch a słowaccy Wołowiec i taka też nazwa pozostała. Na szczyt można się wybrać zarówno z Polski jak i ze Słowacji, ja jednak pokażę wam wejście od strony naszych południowych sąsiadów.

Jak wejść na Wołowiec

Ja proponuję wędrówkę od parkingu (płatny) Zverovka Spalena w SŁOWACJI szlakiem zielonym, następnie czerwonym idziemy aż do schroniska Tatliakova chata czyli Bufet Rohacki. Nie doszliśmy jeszcze do żadnego szczytu a już znajdujemy się na wysokości 1380mnpm. Ze schroniska skręcamy w lewo na zielony szlak, z którego wędrujemy w stronę Wołowca. Na Sedle Zabrat przechodzimy na szlak żółty w stronę Rakonia (1879mnpm), skąd idziemy zielonym lub niebieskim szlakiem. Tyle z trasy. Resztę lepiej zobaczyć na filmie

Ubezpieczenie w Tatrach na Słowacji

Polacy lubią wędrować po Tatrach u naszych południowych sąsiadów. W Słowacji koszty ratownictwa pokrywa sam poszkodowany lub jego rodzina, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie. To może wynieść nawet kilka tysięcy euro. Ubezpieczenie jednodniowe nie jest drogie. Zapraszam do zapoznania się z ofertą:

Wołowiec mapa:

Zobacz także:  Wędrówka na Wielką Rycerzową

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Write from the heart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *